Ogrzewanie klimatyzatorem Zibro


Myśląc o niedrogim klimatyzatorze do ogrzewania domu, mieszkania, biura warto zwrócić uwagę na klimatyzatory Zibro. Wszystkie z nich posiadają standardowo wbudowane grzałki do podgrzewania skroplin w jednostce zewnętrznej, wszystkie również według danych producenta mogą ogrzewać pomieszczenia nawet do -15 stopni temperatury zewnętrznej. I to zarówno klimatyzatory typu Inverter jak również proste klimatyzatory popularnie nazywane on/off. Biorąc to pod uwagę, i porównując Zibro do konkurencyjnych urządzeń o podobnych parametrach zobaczymy że cenowo Zibro wygrywa zdecydowanie z podobnymi jakościowo klimatyzatorami.

Rzadko który z klimatyzatorów on/off innych firm posiada dodatkowe grzałki i możliwość ogrzewania do -15 stopni, tak jak Zibro S1326, S1332, S1346 czy też Zibro S1366 o mocy 6,6 kW. Trzeba jednak pamiętać że w klimatyzatorach on/off sprężarka będzie się co jakiś czas wyłączać, a przy dużych mrozach będzie się to wiązało z schłodzeniem w niej oleju i ponownym starcie przy większym obciążeniu. Jeśli chcemy dogrzewać jakieś pomieszczenie sporadycznie to nie mamy się czym przejmować i w zupełności wystarczy nam klimatyzator typu on/off.
Jeśli jednak zamierzamy dogrzewać się regularnie rozpoczynając od jesieni a kończąc dopiero na wiosnę, często przez cały dzień to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie inwestycja w trochę droższy, ale również bardziej zaawansowany technologicznie klimatyzator typu Inverter. Przy dużej częstotliwości korzystania z takiego typu klimatyzatora będą widoczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej jako że invertery są mniej energochłonne od klimatyzatorów on/off, a sprężarka o zmiennej mocy lepiej spisuje się podczas długotrwałego działania gdyż w momencie kiedy w pomieszczeniu zostanie osiągnięta zadana temperatura sprężarka zmniejszy swoją moc do minimum i wciąż działając będzie podtrzymywać temperaturę. Najbardziej energochłonny proces działania klimatyzatora, czyli włączanie i wyłączanie sprężarki zostanie wyeliminowany prawie całkowicie.

Invertery Zibro są jednymi z najtańszych inverterów na rynku, jakością jednak spokojnie dorównują dużo droższym klimatyzatorom innych marek. Największą popularnością cieszą się modele o najmniejszej mocy, czyli Zibro S3025 o mocy chłodniczej 2,5 kW i Zibro S3032 o mocy 3,2 kW.

Niezależnie czy będzie to Zibro czy też klimatyzator innej marki warto przed zakupem konkretnego modelu skontaktować się z instalatorem,  który na pewno z miła chęcią doradzi jakiej mocy wybrać klimatyzator do konkretnego pomieszczenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *